Üye Girişi

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Doğu Anadolu Turu / 3 Gece Otel Konaklamalı / İstanbul Çıkışlı

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

Tur Programı

1. Gün: Gece Yolculuğu

19:00 Yenibosna Airport Avm Otoparkı

19:45 Mecidiyeköy Torun Center Önü

20:15 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü

20:20 Bostancı Köprüsü Altı

20:30 Kartal Köprüsü Altı

20:40 Pendik Köprüsü Altı

20:50 Çayırova Mc Donalds Önü

21:00 Gebze Center Önü

21:20 İzmit Halkevi Durağı (Asya Otel Karşısı)

21:40 Sakarya Alpet Önü (Otogar Yanı)

23:45 Bolu Otogar Yanı

02:00 Ankara Söğütözü Ulusoy Tesisler (Armada Avm Karşısı)

Belirtilen noktalardan siz değerli misafirlerimizi aldıktan sonra Tatildeysen Turizm ile Doğu Anadolu Turu için gece yolculuğumuza başlıyoruz.

2. Gün: Malatya – Aslantepe – Battalgazi – Ulu Camii – Silahtar Mustafa Paşa Kervansarayı – Halfetih Minaresi – Kayısı Borsası – Kömürhan Köprüsü – Karakaya Barajı – Hazar Gölü – Elazığ – Harput Kalesi – Arap Baba Türbesi – Meryem Ana Kilisesi

Gece yolculuğumuzun ardından Tatildeysen Turizm ile Doğu Anadolu Turu için Sabah erken saatlerinde Malatya’ya varıyoruz. Malatya’da alacağımız kahvaltı sonrasında Aslantepe Höyüğü ile turumuza başlıyoruz. Aslantepe Höyüğü Türkiye’nin en büyük höyüklerinden biridir. Aslantepe Höyüğünde bulunan 5500 yılık tapınağı rehberimiz eşliğinde gezip, bilgiler aldıktan sonra eski Malatya’ya yani Battalgazi’ye geçiyoruz. Tarih boyunca Malatya’nın her türlü kabilesine ev sahipliği yapmış, tarihin izlerini taşıyan Battalgazi’de Ulu Camii ve Silahtar Mustafa Paşa Kervansarayı gezilerimizi gerçekleştirerek Malatya’nın meşhur kayısılarını tadıp, alışverişlerinizi yapabileceğiniz Malatya Kayısı Borsası’na hareket ediyoruz. Burada alışveriş molası verdikten sonra Kömürhan Köprüsü’ne hareket ediyoruz. Elazığ – Malatya arasından bulunan diğer adıyla İsmet Paşa Köprüsü olarak bilinen Kömürhan Köprüsü Fırat Nehri üzerinde bulunmaktadır. Karakaya Barajı yapımı sonrasında tarihi öneme sahip olan eski köprü yıkılmış fakat yerine yapılan yeni köprüye yine aynı isim verilmiştir. Kömürhan Köprüsü ve Karakaya Barajı’nı fotoğraflamamızın ardından Elazığ’a doğru hareket ediyoruz.

Harput’ta kısa bir gezinti yaptıktan sonra 400 bin yıllık tarihe sahip Harput Kalesi’ne neden Süt Kalesi denildiğini dinliyoruz. Ardından Doğu’nun Pisa Kulesi olarak adlandırılan Yatık Minaresi ile ünlü Harput Ulu Camii’ni ziyaret ediyoruz. Harput Tarihi Evlerini dışardan gördükten sonra Arap Baba Türbesini gidiyor ve rehberimizden Arap Baba’nın hikayesini dinliyoruz. Daha sona Harput Kalesinin doğusunda yer alan Meryem Ana Kilisesi’ni ziyarete ediyoruz. Anadolu’nun en eski mabetlerinden biri olan Meryem Ana Kilisesi hakkında rehberimizden bilgiler aldıktan sonra otelimize doğru hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Kahvaltı: Malatya’da alınacaktır. (Ekstra)

Öğle Yemeği: Malatya’da alınacaktır. (Ekstra)

Akşam Yemeği: Otelde alınacaktır. Tur ücretine dahildir.

Konaklama: Elazığ/ Park Dedeman Otel, İlbey Otel vb. oteller

3. Gün: Hazar Gölü - Pertek – Keban Barajı - Pertek Kalesi – Hozat – Munzur Gözeleri – Ovacık – Munzur Vadisi – Halvori Gözeleri - Tunceli – Hanım Köprüsü – Pülümür – Ağlayan Kayalar - Erzincan

Tatildeysen Turizm ile Doğu Anadolu Turu 3. gününde sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından otobüsümüze binerek diğer adıyla Gölcük Gölü olarak bilinen tektonik bir göl olan Hazar Gölü’ne ulaşıyoruz. Etrafındaki tesisler ve plajlarıyla Doğu Anadolu’ya farklı bir hava katan Hazar Gölü’nü görmemizin ardından Keban Barajı’nı geçmek için Elazığ Meşeli’den Tunceli Pertek’e geçmek için feribota biniyoruz. Baraj sayesinde ada görünümü kazanan Pertek Kalesi’ni panoramik görüp fotoğraflıyoruz. Pertek’te baraj suları altında kalmaktan kurtarılan Sungurbey ve Çelebi Ağa Cami’lerini görüp bilgi alıyoruz. Daha sonra Hozat üzerinden Ovacık’a doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Tunceli ilinin en düz sayılabilecek alanda kurulmuş Ovacık; etrafı dağlarla çevrili ova görünümündedir. Tunceli’den geçen Munzur Suyu bu ilçenin yakınlarından doğmaktadır. Doğal güzelliği, tarımsal alanların aktif kullanımı ve Munzur gözeleri ile binlerce turisti ağırlayan Ovacık’ta, Munzur Gözeleri ve Munzur Baba’yı ziyaret ettikten sonra serbest zaman veriyoruz. Munzur Vadisi’nin eşsiz güzelliği ile beraber yolculuğumuza devam edip Halvori suyunun çıkış noktası olan Halvori Gözelerini görüyoruz. Bitmesini istemeyeceğiniz görsel şölen sunan zengin flora fauna ve biyoçeşitliliğe sahip Munzur Vadisi’nin bitiminde Fatma Ana Makamı’nı ziyaret edip vadi ile vedalaşıyoruz. Tunceli’de öğlen yemeğimizi alıp serbest zaman veriyoruz.

Yolculuğumuz Erzincan’a doğru gerçekleşirken, bölgenin doğal güzelliklerinden olan Ağlayan Kayalar’ı görüp fotoğraflıyoruz. Sağlamtaş Köyünde günümüzde devam ettirilen Akkoyunlu dönemi mezar taşlarını ve koçbaşı mezar taşları görüp fotoğraflıyoruz. Ardından Pülümür’e varıp Cemal Süreyya anıtını görüyoruz. Yolculuğumuza devam edip Erzincan’da bulunan otelimize doğru hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Kahvaltı: Otelde alınacaktır. Tur ücretine dahildir.

Öğle Yemeği: Tunceli’de alınacaktır. (Ekstra)

Akşam Yemeği: Otelde alınacaktır. Tur ücretine dahildir.

Konaklama: Erzincan / Grand Simay, Grand Alemdar, Hilton Garden Inn hotel

4. Gün: Girlevik Şelalesi – Terzibaba Camii – Bakırcılar Çarşısı – Kemaliye – Mani Yol - Taş Yol – Lökhane – Fırat Nehri – Karanlık Kanyon

Tatildeysen Turizm ile Doğu Anadolu Turu 4. gününde otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrasında otobüsümüze binerek Erzincan gezimize başlıyoruz. Karasu Nehri’nin Munzur ve Tercan Dağları arasında oluşturduğu ve kendi adıyla da bilinen geniş ve verimli bir ovaya kurulmuş olan Erzincan, belki de ülkemizin en yeşil alanlarındandır. İlk olarak Erzincan’ın doğal güzelliklerinden olan Girlevik Şelalesi’ni görüyoruz. Munzur Dağlarının yamacındaki 9 farklı gözeden doğan su kaynakları birleşip 30-40 metreden farklı kademelerden dökülüp güzelliği ile yorgunluğu alan manzaraya sahiptir. Vereceğimiz serbest zamanın ardından Erzincan Merkeze dönüyor ve farklı bir mimari üslup ile inşa edilmiş Terzibaba Camii geziyoruz. Daha sonra Bakırcılar Çarşısında alışveriş molası veriyoruz. Bu alışveriş molasında Erzincan’a has bakır işlerinden satın alabilirsiniz. Çarşı serbest zamanımızın ardından Kemaliye’ye doğru hareket ediyoruz.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Eğinliler, siz kemale ermiş insanlarsınız. Bu yüzden adımı size veriyorum.” Demesi üzerine Kemaliye adını alan bu ilçede insanların elleriyle yaptığı Taş Yolu görüyoruz. Osmanlı Döneminde eşlerine özlem ve hasret dizeleri yazan kadınların sözlerinin sergilendiği Mani Yolunda yazılan manileri okuyarak yürüyoruz. Kemaliye çarşılarında Lök Tatlısı ve alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Ardından otobüsümüze binerek Taş Yol üzerinden geçerek Divriği’ye hareket ediyoruz.  Yol güzergahımızda Fırat Nehrinin oluşturduğu 100 metre derinliğe oluşan Karanlık Kanyon’da ki yolculuğumuz sizi büyüleyecektir. Programın müsaitliği ve su seviyesinin uygunluğu durumunda dileyen misafirlerimiz ile Karanlık Kanyon Tekne Turu gerçekleştiriyoruz. (Ekstra) Ardından otelimize doğru hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Kahvaltı: Otelde alınacaktır. Tur ücretine dahildir.

Öğle Yemeği: Tunceli’de alınacaktır. (Ekstra)

Akşam Yemeği: Otelde alınacaktır. Tur ücretine dahildir.

Konaklama: Kemaliye / Bozkurt Otel, Yeşil Eğin Otel, Vadi Otel vb. oteller

5. Gün: Sivas - Divriği Ulu Camii – Divriği Daruşşifası – Kangal - Kongre Binası – Kale Camii – Buruciye Medresesi – Çifte Minareli Medrese – Şifahiye Medresesi

Tatildeysen Turizm ile Doğu Anadolu Turu 5. gününde otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrasında otobüsümüze binerek Muhsin Yazıcıoğlu Köprüsünden geçerek Sivas Divriği’ye hareket ediyoruz.

13. yüzyıl Selçuklu Dönemi şaheseri olarak tanımlanan Divriği Ulu Camii ve Daruşşifasını gezerken mermerin sanata nasıl dönüştüğünü izleyeceğiz. İslam Mimarisinin bu başyapıtı UNESCO Dünya Miras Listesinde de yer almaktadır. (Restorasyon çalışmasının tamamlanması durumunda gezilecektir.) Divriği gezimiz sonrası Kangal üzerinden Cumhuriyet Kenti Sivas’a ulaşıyoruz.  1271 yılında yaptırılan Gök Medrese’de rehberimizden alacağımız bilgiler ardından Ulu Camii’yi görüyoruz. Zamanla eğilen ve eğri olarak ayakta kalan minaresiyle ünlü Ulu Camii’yi gördükten sonra; Buruciye Medresesi, Çifte Minareli Medrese ve Şifaiye Medresesi ziyaretlerimiz ile Sivas Meydanı gezimize devam ediyoruz. Yıllarca lise olarak sonrasında ise Kongre Binası olarak kullanılan Sivas Kongre Binası hakkında rehberimizden bilgiler alıp gezimizi gerçekleştirdikten sonra Cumhuriyet Meydanında serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sırasında Madımak Otelini görebilir ve meşhur Çerkezin Kahvesinde kahvelerinizi içebilirsiniz. Ardından akşam yemeği için vereceğimiz serbest zaman sonrasında Malitur ile Doğu Anadolu Turumuzun sonuna geliyor ve dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.

Kahvaltı: Otelde alınacaktır. Tur ücretine dahildir.

Öğle Yemeği: Sivas’ta  alınacaktır. (Ekstra)

Akşam Yemeği: Yol güzergahında dinlenme tesisinde alınacaktır. (Ekstra)

Konaklama: Bu gece otel konaklaması yoktur.

6. Gün: Ankara - İstanbul

Değerli Misafirlerimiz, gecenin ilerleyen saatlerin Ankara’ya ulaşıyor ve Ankara’dan katılan misafirlerimizle vedalaştıktan sonra İstanbul’a doğru devam ediyoruz. İstanbul’a ulaştığımızda siz değerli misafirlerimizi sabah saatlerinde aldığımız noktalara bırakarak bir başka Tatildeysen Turizm organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

• Otellerde 3 gece konaklama

• Otelde açık büfe 3 sabah kahvaltısı

• Otelde açık büfe veya set menü 3 akşam yemeği

• Lüks araçlar ile ulaşım (Kişi sayısına göre araç verilmektedir.)

• Programda belirtilen çevre gezileri

• Profesyonel rehberlik hizmeti

• Araç içi bardak su

• Tatildeysen Turizm güvencesi

• 1618 nolu Turizm Kanununa göre Zorunlu Seyahat Sigortası

• Programda belirtilen ilk gün sabah kahvaltısı

• Programda belirtilen son gün akşam yemeği

• Tüm yemeklerde alınan içecekler

• Öğle yemekleri

• Karanlık Kanyon Tekne Turu

• Ekstra belirtilen tüm organizasyonlar

• Tüm kişisel harcamalar

• Müze ve Ören Yeri giriş ücretleri (Belediye ve özel işletmeler için geçerlidir.)

• Müze Kart (Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı müzeler için geçerlidir.)

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Fiyatlar

  Yorumlar


  Doğu Anadolu Turu / 3 Gece Otel Konaklamalı / İstanbul Çıkışlı Hakkındaki Düşünceleriniz

  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?

  Ad Soyad

  Tur Hakkındaki Yorumunuz

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme


  İptal Şartları


  Vize Bilgileri


  Ulaşım Araçlarımız