Üye Girişi

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Lüks Rovos Treni İle Güney Afrika ve Safari Turu

Tur Programı

1. Gün: İSTANBUL

Siz değerli misafirlerimizin karmaşadan uzak, rehberiniz ile keyifli bir ortamda buluşmasını sağlamak adına her ayrıntıyı sizin yerinize düşünüyoruz. İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Giden Yolcu katında yer alan İGA Meeting Lounge Hizmet noktasında uçuştan 3 saat önce buluşuyoruz.

2. Gün: İSTANBUL- CAPE TOWN

Bagaj, bilet ve biniş işlemlerinin ardından, Uçuş öncesi vaktinizi İGA Lounge’da, Türk ve Dünya mutfağının en lezzetli tatlarının sunulduğu zengin açık büfe menüsü, ücretsiz masaj hizmeti ve daha birçok seçeneği ile keyifli ve konforlu kılıyoruz.  Uçağa nasıl yetişeceğim diye düşünmeyin çünkü sizin için oluşturulmuş özel hızlı geçiş noktalarından hızlı ve konforlu bir şekilde geçiş yapıyoruz. Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile Cape Town uçuşumuz başlıyor. Gecemiz uçakta geçiyor. Cape Town’a varışımızın ardından havalimanında bizleri bekleyen özel aracımıza geçiyoruz ve ‘’Mother City’’ Cape Town şehir turumuz için hareket ediyoruz. Turumuzda ilk durağımız olan 360 derece görüş açısı yakalayabileceğimiz, 1087 metre yüksekliğindeki Masa Dağına teleferik ile çıkıyor, şehrin ve okyanusun muhteşem manzaralarını resmetme imkânı buluyoruz. (Hava koşullarına bağlı olarak) Afrika’nın en güneyinde bulunan Cape Town, özgürlük mücadelesine konu olmuş tarihi bir şehir olmasının yanı sıra, doğal güzellikleriyle göz kamaştıran bir kenttir. Parlamento Binası, Company Gardens, Long Street, Ümit Kalesi, Reibeck Heykeli, Adderly Caddesi, iyi dilekler şatosu ve Bo-Kaap bölgesi göreceğimiz yerler arasındadır. Harika okyanus manzaraları için Sea Point ve Camps Bay’de vereceğimiz yürüyüş molasının ardından, otelimize transfer ve odalarımıza yerleşme. Dinlenme ve yerleşme molasının ardından, rehberimizin belirleyeceği saatte lobide buluşuyor ve yerel restaurantta alacağımız Güney Afrika’ya Hoşgeldiniz Akşam Yemeği için hareket ediyoruz. Güney Afrika mutfağının muhteşem lezzetlerini tadacak ve okyanus manzarası karşısında keyifli bir akşam geçireceğiz. Sonrasında otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman. Konaklama otelimizde.

3. Gün: CAPE TOWN

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Öğle Yemekli Ümit Burnu & Hout Bay Gezisi turumuz için hareket. Bantry Bay, Camps Bay ve Clifton Bölgelerinden geçip balıkçı kasabası olan Hout Bay’a varacağız. (Hava koşullarına bağlı olarak) Tekne ile açılarak Boulders Plajındaki doğal ortamlarında Afrika'nın kürklü foklarını göreceğiz. Foklarla birlikte yürüme imkânı bulacağımız bu gezimizde, bol bol fotoğraf çekme şansımız olacak. Öğle yemeğimizin ardından otobüsümüz ile granit kayalar üzerine yapılmış olan Chapmans Peak yolundan geçerek, Bartholemeo Diaz’ın keşfettiği Ümit Burnu ve füniküler ile dünyanın en yüksek feneri görülecektir. UNESCO Dünya Mirası listesindeki en zengin flora alanlarından biri olan Cape Floral bölgesinin bir parçası olan Ümit Burnu gezimizde, 250 kuş türünün yanı sıra Afrika geyiği, Cape zebrası, çeşitli sürüngenler, Babun kabileleri, ve sevimli Afrika penguenlerini göreceğiz. Turumuzun ardından Cape Town’daki otelinize transfer ve serbest zaman. Konaklama otelimizde.

4. Gün: CAPE TOWN

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Öğle Yemekli Stellenbosch & Franschhoek turumuz için hareket. Güney Afrika’nın en eski ikinci kasabası olan Stellenbosch’da Güney Afrika’nın en güzel şaraplarının yapıldığı çiftliği geziyoruz. Güney Afrika'nın şarap endüstrisinin kalbi olan kasaba, Stellenbosch Şarap Menşei bölgesi 106 mahzen içerir. Kasabanın kalbi meşe kaplı Dorp Caddesi'nin ortasında yer alır.  Daha sonra, saygın eski binalarıyla, modern öğrenci yaşamının tarihi ve mimari mirasla iç içe geçtiği Stellenbosch üniversitesini görüyoruz. Şehrin butik ve tarihi dükkânlarında alışveriş için serbest zaman bulacağız. Ardından Spier Çiftliği; Eagle Encounter’da Güney Afrika’nın vahşi kuşlarını göreceğiz. Bir sonraki durağımız 17. yy'da Fransızlar tarafından kurulmuş Güney Afrika'nın Gıda ve Şarap Başkenti olarak görülen, Franschhoek Kasabası. Bu sevimli kasaba, Cape mimarisinin en güzel örneklerinin bulunduğu yerlerden biri olup, günümüzde turistlerin en uğrak yerlerinden biri olmuştur. Fransız Huguenotlar tarafından üç yüz yıldan fazla bir süre önce yerleşilmiş olan Franschhoek Vadisi, dağ yamaçlarını kaplayan muhteşem üzüm bağları ile dünyanın gerçekten harika şaraplarından bazılarını üretmekte olup burada yerel şarap mülkünde şarap tadımı yapıyoruz. Turumuzun ardından Cape Town’daki otelinize transfer ve serbest zaman. Konaklama otelimizde.

5. Gün: CAPE TOWN - ROVOS TREN

Otelde alacağımız kahvaltının ardından, odaların boşaltılması ve rehberimizin belirleyeceği saatte Cape Town tren istasyonuna transfer. Hayatınızın en keyifli deneyimini yaşayacağınız ve üç gün boyunca kalacağımız ve Güney Afrika’nın muhteşem manzaralarıyla yolda olacağımız Rovos tren turumuz için biniş işlemlerini tamamlıyoruz. Cape Town tren istasyonundan ayrılan trenimiz, Western Cape'in şarap alanlarından Worcester'a doğru ilerlerken, salonda ve gözlem arabalarında yapılan çay servisinin tadını çıkaracağız. Akşam yemeği, tren kayalığın ± 750 m yukarısına tırmanırken yemekli vagonlarda servis edilecektir. Gece yarısı civarında tren, geçişteki dört tünelden ilkine varıyor. Son tünel 13,5 km uzunluğundadır, bu nedenle trenin içinden geçerken konukların dikkatli olması gerekir. Tren yolculuğu sırasınca, kendinizi bir roman karakteri gibi hissedeceksiniz. Konaklama sizler için rezerve edilmiş lüks Pullman Suite kompartımanlarda.

6. Gün: ROVOS TREN

Rovos trenimizin restaurant vagonunda alacağımız kahvaltının ardından, yolculuğumuz devam ediyor. Tren yolculuğumuz sırasında, yol üzerinde durup görme şansı yakalayacağımız yerler arasında ilki, Güney Afrika'nın Batı Cape eyaletindeki bir yerleşim yeri Matjiesfontein olacaktır. Platformdaki müze ve Lord Milner Hotel'in sağındaki tarihi arabalar ve tren vagonları koleksiyonu ilgi çekicidir. Tren, bir zamanlar muazzam bir iç deniz olan, geniş bir yarı çöl bölgesi Karoo'dan geçiyor. Milyonlarca yıl boyunca, volkanik madde, jeologların Karoo sistemi dediği şeyi oluşturmak için deniz tabanına alüvyon olarak yerleşmiş ve birikmiştir. Turumuz sonrasında, öğle yemeğimizi trenimizin restaurant vagonunda alacağız. Salonda ve gözlem arabalarında yapılan çay servisinin tadını çıkarırken muhteşem manzaralarla tren yolculuğumuza devam ediyoruz. Akşam yemeğimiz trenin restaurant vagonunda alınacak olup, Konaklama sizler için rezerve edilmiş lüks Pullman Suite kompartımanlarda.

 

7. Gün: ROVOS TREN

Rovos trenimizin restaurant vagonunda alacağımız kahvaltının ardından, Kimberley, Diamond Mine Müzesi ve Büyük Çukur turu için trenden iniyoruz. Northern Cape'in başkenti Kimberley, 1871'de kurulmasına yol açan elmasların keşfi ile tanınmaktadır. Zamanında sahip olduğu bu ekonomik gücü sebebiyle, Güney Afrika'daki ilk Borsası bu şehirde kurulmuştur. Şehrin cazibe merkezlerinden biri, elmas arama amacıyla açılmış beş büyük çukurdan biri olan Büyük Çukur’dur. Turumuz sonrasında, trene geri dönüyoruz. Tren kuzeydoğuya Klerksdorp'a ve Highveld'in geniş çayırlık ovalarına doğru giderken servis edilecek olan öğle yemeğimizin tadını çıkarıyoruz. Salonda ve gözlem arabalarında yapılan çay servisinin tadını çıkarırken muhteşem manzaralarla tren yolculuğumuza devam ediyoruz Akşam yemeğimiz trenin restaurant vagonunda alınacak olup, Konaklama sizler için rezerve edilmiş lüks Pullman Suite kompartımanlarda.

8. Gün: ROVOS TREN – MABULA GAME LODGE SAFARİ

Rovos trenimizin restaurant vagonunda alacağımız kahvaltının ardından, Pretoria'daki Rovos Tren İstasyonu'nda tren yolculuğumuzun sonuna geliyoruz. Trenden iniş işlemlerimizi tamamladıktan sonra bizleri bekleyen özel araçlarımızla, Mabula Game Reserve doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 2 saat sürecek yolculuğumuzu takiben Mabula Game Lodge’da bizim için özel olarak ayrılmış Lüks Lodge’larımıza yerleşiyoruz.  Öğle yemeğimizi aldıktan sonra dinlenmek üzere serbest zamanlar. Öğleden sonra “Gün Batımı Safarisi” için hazırlanıyoruz. Güney Afrika’nın olmazsa olmazı safarimizde ‘’Big Five’’ hayvanlarını görmek için safari turumuz başlıyor. Mabula Private Game Reserve'deki çeşitli habitatlar, Big Five, Sırtlan ve Çakal gibi diğer yırtıcılar ve Red Hartebeest'ten Eland'a, Gemsbok'tan Blesbok'a kadar çeşitli antiloplar dahil olmak üzere şaşırtıcı büyük memelileri görmeniz için idealidir. Mabula Game Lodge'daki safariniz sırasında yolunuzdan geçen Çita, Arsız Bal Porsuğu ve yaban domuzu kreşlerinden bahsetmiyoruz bile! İmpala, Zebra, Zürafa, Eland ve Devekuşları'nın uçsuz bucaksız açık çayır ovalarında birlikte otladığını, etli yapraklara ulaşmak için kalın çalıların arasından geçen fil sürüsü ve suyun altında çıkıntılı burun delikleri dışında her şeyi saklayan utangaç bir su aygırı çiftini gördüğünüzde kendinizi bu doğal tabiatın içerisinde harika hissedeceksiniz. Safari turumuz sonrası, lodgelarımıza geri dönüyor ve Akşam yemeğimizi Boma restaurantta Nefis Güney Afrika mutfağının tadını çıkarırken geleneksel Tswana dansının ve göz kamaştırıcı yıldızlı gökyüzünün keyfini çıkaracağız. Konaklama lüks lodgelarımızda.

9. Gün: MABULA GAME LODGE SAFARİ–LESEDİ AFRİKA KÖYÜ–ASLAN PARKI-JOHANNESBURG

Mabula Game Lodge’da alacağımız kahvaltı öncesi, erken saatlerde çay, kahve ve atıştırmalıklardan sonra Rangerlar eşliğinde yapacağımız “Gün Doğumu Safarisi” için hazırlanıyoruz. Güney Afrika’nın olmazsa olmazı safarimizde ‘’Big Five’’ hayvanlarını görmek için safari turumuz başlıyor. Mabula Private Game Reserve'deki çeşitli habitatlar, Big Five, Sırtlan ve Çakal gibi diğer yırtıcılar ve Red Hartebeest'ten Eland'a, Gemsbok'tan Blesbok'a kadar çeşitli antiloplar dahil olmak üzere şaşırtıcı büyük memelileri görmeniz için idealidir. Mabula Game Lodge'daki safariniz sırasında yolunuzdan geçen Çita, Arsız Bal Porsuğu ve yaban domuzu kreşlerinden bahsetmiyoruz bile! İmpala, Zebra, Zürafa, Eland ve Devekuşları'nın uçsuz bucaksız açık çayır ovalarında birlikte otladığını, etli yapraklara ulaşmak için kalın çalıların arasından geçen fil sürüsü ve suyun altında çıkıntılı burun delikleri dışında her şeyi saklayan utangaç bir su aygırı çiftini gördüğünüzde kendinizi bu doğal tabiatın içerisinde harika hissedeceksiniz. Safari turumuz sonrası, lodgelarımıza geri dönüyoruz. Alacağımız kahvaltının ardından, odaların boşaltılması ve Johannesburg’a transfer. Yol üzerinde Lesedi Afrika Köyünü ziyaret edeceğiz. Birkaç farklı çiftlikten oluşan bu köyde serinletici bir Hoş Geldiniz içeceği ile canlı ve geleneksel bir karşılama yaşayacağız. Daha sonra Ndebele Köyü'ne ve duvar resimlerinin duvarları ve avluyu süslediği el sanatları pazarına göz atacağız. Ardından Güney Afrika’nın tarihi ve kökeni hakkında çok görselli bir tiyatrosunu izleme şansı yakalayacağız. Burada alacağımız öğle yemeği sonrasında turumuzun sonraki durağı Aslan Parkı olacaktır. Aslanlardan vahşi köpeklere, çıtalardan, zürafalara, vahşi hayvanları yakından görme, bebek aslanları sevme ve zürafaları besleme imkânı bulacağımız bu muhteşem park, Güney Afrika maceramızın en keyifli duraklarından biri olacak. Tur sonrası Johannesburg’a hareket ediyoruz ve varışımıza istinaden, şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Panoramik şehir turumuzda, Şehir Merkezi Houghton, Mandela Evi, Rosebank, Sandton göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuz sonrasında havalimanına transfer. Bagaj, bilet ve pasaport işlemlerinden sonra Türk Hava Yollarının tarifeli seferi ile İstanbul’a hareket. Gecemiz uçakta geçiyor.

10. Gün: İSTANBUL

İstanbul Yeni Havalimanı’na varışımızla birlikte turumuzun ve servislerimizin sonu.

— İstanbul – Cape Town (CPT)  – Johannesburg (JNB) – İstanbul parkurunda Türk Hava Yolları ile ekonomi sınıf uçak bileti

— Cape Town - Johannesburg arası yerel havayolları ile ekonomi sınıfı uçak bileti

— Havalimanı vergileri

— İstanbul Havalimanı IGA Valet Araç Hizmeti (Dünyanın tek çatı altındaki en büyük katlı otoparkı, son teknolojiye sahip altyapısı ve üstün hizmet kalitesi ile siz seyahatteyken aracınız IGA Valet’e emanet. Dünyanın neresinde olursanız olun dilediğiniz an aracınızın teknik servis ihtiyaçlarından yıkanmasına kadar ek hizmetleri de IGA Valet hizmeti ile kolayca gerçekleştirin.)

— İstanbul Havalimanı IGA Lounge

— İstanbul Havalimanı Fast Track

— Özel araçlarımızla Havalimanı - Otel- havalimanı ve Otel-Cape Town tren istasyonu transferleri

— Cape Town (3) oda kahvaltı konaklama & Lüks Rovos Tren’de Pullman Suite (3) Tam Pansiyon konaklama & Mabula Game Lodge Safari (1) Tam Pansiyon konaklama

— Cape Town ve Johannesburg’da panoramik şehir turları

— Güney Afrika Hoşgeldiniz Akşam yemeği

— Masa Dağı Turu

— Öğle Yemekli Ümit Burnu & Hout Bay Turu

— Öğle Yemekli Stellenbosch & Franschhoek Turu

— Öğle Yemekli Lesedi Afrika Köyü Turu

— Aslan Parkı Turu

— Matjiesfontein Turu

— Kimberley, Diamond Mine Müzesi ve Büyük Çukur Turu

— Geleneksel Afrika Danslarıyla Boma Restaurant Gala Akşam Yemeği

— 2 Safari Turu

— 4 Akşam yemeği + 5 Öğle Yemeği

— TURSAB mesleki sorumluluk sigortası

— Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti

— Otel vergileri

— Turist şehir vergileri

— Zorunlu Seyahat sağlık sigortası ( Covid-19 Kapsamlı )

— Ekstra bagaj hakkı

— İç hat bağlantı bileti

— Programda belirtilmemiş öğle ve akşam yemekleri

— Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları

— Yurt dışı çıkış harcı bedeli

— Şoför tipleri 5 Euro / kişi başı (isteğe bağlı)

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Yorumlar


  Lüks Rovos Treni İle Güney Afrika ve Safari Turu Hakkındaki Düşünceleriniz

  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?

  Ad Soyad

  Tur Hakkındaki Yorumunuz

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

  Tur Programımız minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.
  Yeterli katılımın olmadığı ancak turun gerçekleştirildiği durumlarda İngilizce rehberlik verilebilir.
  Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acenteniz tarafından bildirilecektir.
  Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’lerden fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce acenteniz tarafından bilgi verilecektir.
  3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.
  Tur programında dâhil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
  Tur paketine dâhil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dâhil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Tatildeysen Turizm sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkânlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
  Ekstra turlar, servis aldığımız yerel acente tarafından en az 10 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.
  Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.
  Sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için alternatif bilgiler bulunduğu durumda konaklayacağınız otel(ler)i gezi hareketinden 48 saat önce öğrenebilirsiniz.
  Promosyon ve Erken Rezervasyon kampanyalı turlarımızda misafir tarafından iptal ve değişiklik yapılamaz.
  Tatildeysen Turizm, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Tatildeysen Turizm, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.


  İptal Şartları


  Vize Bilgileri


  Ulaşım Araçlarımız