Üye Girişi

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Otobüs ile Selanik - Halkidiki - Thassos Turu 2 Gece 4 Gün

Otobüs ile Selanik - Halkidiki - Thassos Turu 2 Gece 4 Gün

 

1.Gün: İSTANBUL – İPSALA 

Buluşma Noktaları:

23:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı

23:30Mecidiyeköy Polat Holding Önü

23:59 İncirli Ömür Plaza Önü

01:30 Tekirdağ Namık Kemal Dinlenme Tesisleri

Misafirlerimiz ile tur programında belirtilen hareket noktalarında buluşmamızın ardından, Tekirdağ – Malkara – Keşan – İpsala yol güzergahında gerekli molaları vererek İpsala Kara Hudut Sınır Kapısı’na ulaşıyoruz. Burada gerçekleştireceğimiz çıkış işlemlerimizin ardından Meriç Nehri üzerinden geçerek Yunanistan Kipi Kara Hudut Sınır kapısına varıyoruz. Buradaki pasaport ve gümrük işlemlerimizin ardından Yunanistan’a giriş.

2.Gün:İPSALA – KAVALA - SELANİK 

Yunanistan’a girişimizin ardından yol üzerinde kahvaltı molası veriyoruz. Molanın ardından, Kavala’ya doğru hareket ediyoruz. Batı Trakya’nın en önemli merkezlerinden biri olan Kavala’nın tarihi MÖ 600’lü yıllara dayanıyor. Kavala’ya varışımızın ardından panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Eski şehre doğru giderken ilk göreceğimiz yer Aziz Nikola Kilisesi’dir. 1530 yılında Kanuni Sultan Süleyman tarafından İbrahim Paşa adına yaptırılan camii, 1926 yılında minaresi kısaltılarak çan kulesine dönüştürülüyor ve kiliseye çevriliyor. Turumuzda göreceğimiz diğer tarihi yerler: Kavalalı Mehmet Ali Paşa’nın evi, günümüzde otel olarak kullanılan imarethane, su kemeri ve eski şehirdeki evlerdir. Panoramik Kavala şehir turumuzdan sonra Yunanistan’ın başkenti Atina’dan sonra en büyük şehri olan Selanik’e doğru yola çıkıyoruz. Selanik‘e varışımızın ardından şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Panoramik şehir turu kapsamında görülecek başlıca yerler arasında;  Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar, Selanik Kalesi ve Osmanlı ve Bizans eserlerini izleyerek, Türk Mahallesi, Ano Polis ve Yedi Kule'yi görüyoruz. Yedi Kule’yi gördükten sonra Zincirli Kule'den eşsiz Selanik manzarasını seyrediyor ve misafirlerimiz bol bol fotoğraf çekmeleri için kısa süreli serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası, turumuza Roma döneminden kalan Galeriyos'un Zafer Tak'ını (Kamara),Rotonda (Eski Metropol Camii),Pazar Hamamı, Hamza Bey Camii, Kazancılar Camiini panoramik olarak görerek şehir turumuza devam ediyoruz. Yunanistan’ın en büyük Kilisesi  olan Aya Dimitros Kilisesi, Büyük İskender heykeli  ve Atatürk evini ziyaret ettikten sonra otelimize doğru hareket ediyoruz. Otele varışımızın ardından check in işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Akşam dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Yunan Tavernası turuna katılabilirler(Taverna Turu: 50 €). Taverna turumuz sonrasında otele dönüş ve konaklama Selanik’teki otelimizde.

3.Gün:SELANİK – HALKİDİKİ – SELANİK

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Selanik’te tüm gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimizekstra Halkidiki Yüzme Turu’na (20 €)katılabilirler. Halkidiki, Selanik kentinin güneydoğusunda bulunan bir yarımadadır. Denizi, plajları, koyları, köyleri ve otelleri ile pek çok ülkeden turistin geldiği popüler bir bölgedir. Halkidiki’de gideceğimiz plajda yüzmek ve güneşlenmek için tüm gün serbest zaman veriyoruz. Rehberinizin belirleyeceği saatte yeniden Selanik’e otelimize dönüyoruz. Akşam dileyen misafirler otobüsle merkeze ulaşım sağlayabilirler(Transfer ücreti 10 €).Konaklama Selanik’te otelimizde.

4.Gün:SELANİK – THASSOS - KAVALA – İSTANBUL

 

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından check out işlemlerimizi tamamlayarak otelimizden ayrılıyoruz. Arzu eden misafirlerimizekstra Thassos Yüzme Turu’na (25 €)katılabilirler. Bu turumuzda feribot ile Thassos adasına geçiyoruz. Koyları, köyleri ve muhteşem doğası ile ünlü olan Thassos’ta gideceğimiz plajda yüzmek ve güneşlenmek için serbest zaman veriyoruz. Ardından rehberinizin belirleyeceği saatte yeniden feribota binerek Yunanistan Kipi Kara Hudut Sınır Kapısına doğru hareket ediyoruz. Ulaşmamızın ardından pasaport ve gümrük işlemlerimizi tamamlayıp free shop alışveriş imkanı ve İpsala Kara Hudut Sınır Kapısına hareket. Pasaport ve gümrük işlemlerini takiben Keşan – Tekirdağ – Silivri karayolunu takip ederek İstanbul’a hareket. Yol güzergahında Tekirdağ’da vereceğimiz yemek molasından (Meşhur Tekirdağ Köftesini tatma imkanı) sonra İstanbul’a hareket ediyoruz. İstanbul’a varışımızın ardındanmisafirlerimizi tur programında yer alan noktalara (dönüş güzergahında) bırakıyor ve turumuzu sonlandırıyoruz. Bir sonraki organizasyonlarımızda buluşmak dileği ile…

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

İstanbul – Selanik - Kavala – İstanbul arası ulaşım

Selanik’te 2 gece 3* veya 4* otellerde Kahvaltı dahil konaklama

Program dahilinde panoramik şehir turları ve transferleri

Türkçe rehberlik hizmeti

Gümrük vergileri

Tüm otoban ve otopark giderleri

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Yurt dışı çıkış fonu  (Seyahat tarihinden önce bankalara ödeme yapılması tavsiye edilir.)

Vize ücreti ve hizmet bedeli  (Yeşil Pasaportlu misafirlerimiz vizeden muaftır)

Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası

Öğle yemekleri ve akşam yemekleri

Otelde alınan ekstralar

Programda ekstra olarak belirtilen çevre gezileri (İsteğe Bağlı)

Tüm kişisel harcamalar

Müze ören yeri giriş ücretleri (İsteğe Bağlı)

Şoför ve rehber bahşişleri (İsteğe Bağlı)

Tüm otel ve şehir vergileri

Tur Programı

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Yorumlar


  Otobüs ile Selanik - Halkidiki - Thassos Turu 2 Gece 4 Gün Hakkındaki Düşünceleriniz

  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?

  Ad Soyad

  Tur Hakkındaki Yorumunuz

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme


  İptal Şartları


  Vize Bilgileri


  Ulaşım Araçlarımız